Local Soccer Fixtures (7th – 12th September 2019)

Martin Donnelly MyClubShop.ie Clare & District Soccer League Fixtures

====

Saturday 7th September 2019

CONTINUE READING BELOW

T Sheils & Company First Division League

Roslevan: Avenue Utd B v Ennis Town 6.30pm Terry Kennedy

Campion Insurance Second Division League Cup Group B

Gort: Coole FC v Rineanna Rovers 6.30pm Mark Rellis

CSGL Electrical Youths League A Division

Cragg: Tulla Utd A v Bridge Utd 5.30pm Sean Kenneally
Corrib Drive: Shannon Town v Sporting Ennistymon 12.30pm Pa Gleeson

CSGL Electrical Youths League B Division

Kildysart: Kildysart Celtic v Corofin Harps 2.30pm Julian Sandford
Cragg, Tulla: Tulla Utd B v Manus Celtic 3.30pm Sean Kenneally
Kilrush: Kilrush Rangers v Ennis Town 2pm Museliu Bashua

====

Sunday 8th September 2019

Maloney Garden Machinery Premier Division

McDonough Park: Newmarket Celtic A v Shannon Olympic 11am Mark Rellis
Roslevan: Avenue Utd A v Turnpike Rovers 11am Pa Gleeson
Cassidy Park: Lifford A v Bridge Utd A 11am Martin O’Brien
Lynch Park: Shannon Town A v Sporting Ennistymon 11am Shane Hayes

T Sheils & Company First Division League

Scariff: Mountshannon Celtic v Hermitage A 11am Terry Kennedy
Cragg, Tulla: Tulla Utd v Kildysart Celtic 2.30pm Martin O’Brien
McDonough Park: Newmarket Celtic B v Moher Celtic A 1.30pm Mark Rellis
Cassidy Park: Lifford B v Corofin Harps 2pm Julian Sandford

Campion Insurance Second Division League Cup Group A

Lees Road Astro: Rhine Rovers v Bridge Utd B 3.50pm Sean Kenneally

Campion Insurance Second Division League Cup Group B

Lees Road Astro: Manus Celtic A v Moher Celtic B 2pm Sean Kenneally

Suttons Lighting Third Division League

Kilmaley School: Connolly Celtic v Manus Celtic B 11am Julian Sandford
Lees Road Astro: Cloughleigh Celtic v Shannon Town C 12.10pm Museliu Bashua
Lees Road Astro: Ennis Dons v Shannon Hibs B 10.20am Museliu Bashua
Lees Road: Inch Crusaders v Hermitage B 10.30am James Ferns

====

Tuesday 10th September 2019

Campion Insurance Second Division League Cup Group B

Bunratty: Bunratty Cratloe v Rineanna Rovers 6.30pm Pa Gleeson

====

Wednesday 11th September 2019

T Sheils & Company First Division League

Lees Road: Ennis Town v Newmarket Celtic B 6.25pm Martin O’Brien

T Sheils & Company First Division League Cup Group B

Kildysart: Kildysart Celtic v Avenue Utd B 6.25pm Sean Kenneally

Suttons Lighting Third Division League Cup Group A

Riverside: Shannon Hibs B v Shannon Town C 6.25pm Mark Rellis

Suttons Lighting Third Division League Cup Group B

Fairgreen: Hermitage B v Ennis Dons 6.25pm Julian Sandford

====

Thursday 12th September 2019

T Sheils & Company First Division League Cup Group B

Lahinch: Moher Celtic A v Corofin Harps 6.25pm Shane Hayes