Local Soccer Fixtures (30th August – 5th September 2019)

Martin Donnelly MyClubShop.ie Clare & District Soccer League Fixtures

====

Friday 30th August 2019

CONTINUE READING BELOW

Campion Insurance Second Division League Cup Group A

Lees Road: Rhine Rovers v Bridge Utd B 6.40pm Sean Kenneally
Corrib Drive: Shannon Town B v Kilkishen Celtic 6.40pm Frankie Coote

Suttons Lighting Third Division League Cup Group B

Lees Road Astro: Manus Celtic B v Inch Crusaders 6.40pm Niall Quinn
Fairgreen: Hermitage B v Ennis Dons 6.40pm Paudie Hayes

====

Saturday 31st August 2019

Suttons Lighting Third Division League Cup Group A

Riverside: Shannon Hibs B v Shannon Town C 6.30pm Brian Punch

CSGL Electrical Youths League A Division

Lees Road Astro: Sporting Ennistymon v Avenue Utd 4pm Niall Quinn
Cragg, Tulla: Tulla Utd A v Shannon Town 4pm Mark Rellis

CSGL Electrical Youths League B Division

Lees Road: Ennis Town v Tulla Utd B 2pm Museliu Bashua

====

Sunday 1st September 2019

Maloney Garden Machinery Premier Division

Sixmilebridge: Bridge Utd A v Kilrush Rangers 11am Pa Gleeson
Lahinch: Sporting Ennistymon v Lifford A 11am Julian Sandford
Olympic Park: Shannon Olympic v Shannon Town A 11am Mark Rellis
Riverside: Shannon Hibs A v Avenue Utd A 11am Shane Hayes

T Sheils & Company First Division League Cup Group A

Fairgreen: Hermitage A v Tulla Utd 10.30am Terry Kennedy
Cassidy Park: Lifford B v Ennis Town 11am Martin O’Brien

T Sheils & Company First Division League Cup Group B

Scariff: Mountshannon Celtic v Moher Celtic A 11am Sean Kenneally

Campion Insurance Second Division League Cup Group B

Liscannor: Moher Celtic B v Bunratty Cratloe 1.30pm Julian Sandford
Gort: Coole FC v Manus Celtic A 1.30pm Brian Punch

Suttons Lighting Third Division League Cup Group A

Lees Road: Cloughleigh Celtic v Connolly Celtic 11am Frankie Coote

====

Tuesday 3rd September 2019

Campion Insurance Second Division League Cup Group A

Kilkishen: Kilkishen Celtic v Bridge Utd B 6.30pm Pa Gleeson

====

Wednesday 4th September 2019

Maloney Garden Machinery Premier Division

Olympic Park: Shannon Olympic v Lifford A 6.30pm Martin O’Brien
Riverside: Shannon Hibs A v Shannon Town A 6.30pm Mark Rellis
Sixmilebridge: Bridge Utd A v Avenue Utd A 6.30pm Pa Gleeson
McDonough Park: Newmarket Celtic A v Sporting Ennistymon 6.30pm Julian Sandford

T Sheils & Company First Division League

Kildysart: Kildysart Celtic v Avenue Utd B 6.30pm Shane Hayes
Cragg, Tulla: Tulla Utd v Mountshannon Celtic 6.30pm Sean Kenneally
Fairgreen: Hermitage A v Corofin Harps 6.30pm Niall Quinn

Campion Insurance Second Division League Cup Group B

Gort: Coole FC v Rineanna Rovers 6.30pm Frankie Coote

====

Thursday 5th September 2019

T Sheils & Company First Division League

Lahinch: Moher Celtic A v Lifford B 6.30pm Shane Hayes
Lees Road: Ennis Town v Newmarket Celtic B 6.30pm Martin O’Brien