Local Soccer Fixtures (26th April – 4th May 2019)

Martin Donnelly MyClubShop.ie Clare & District Soccer League Fixtures

====

Friday 26th April 2019
Suttons Lighting Third Division Cup Final
Frank Healy Park: Kilkishen Celtic P-P Moher Celtic B Mark Rellis (Referee), Sean Kenneally, Frankie Coote

CONTINUE READING BELOW

Note: Match postponed due to orange weather warning in place from 4pm

====

Saturday 27th April 2019
Munster Junior Cup Semi-Final
Crossagalla: Pike Rovers v Newmarket Celtic 6pm Waterford Officials

Clare U17 Cup Semi-Finals
Sixmilebridge: Bridge Utd v Ennis Town 2pm Martin O’Brien

Corrib Drive: Shannon Town v Avenue Utd 11am Sean Kenneally

====

Sunday 28th April 2019
Maloney Garden Machinery Premier Division
Lahinch: Sporting Ennistymon A v Shannon Olympic A 11am Julian Sandford

T Sheils & Company First Division League
Riverside: Shannon Hibs A v Avenue Utd B 10.30am Dylan Shannon

Lees Road: Ennis Town v Newmarket Celtic B 10.30am Martin O’Brien

Campion Insurance Second Division League Promotion Play-Off
Frank Healy Park: Hermitage v Bridge Utd B 2.30pm Michael Rock (Referee), Julian Sandford, Dylan Shannon

Note: In the event of a draw 10 mins e/w extra time and penalties if necessary

Munster Junior Cup Semi-Final
Limerick: Geraldines v St Michaels 2pm Pa Gleeson (Referee), Shane Hayes, Mark Rellis, Terry Kennedy (4th Official)

====

Tuesday 30th April 2019
KICKZ Youths League A Division
Roslevan: Avenue Utd v Newmarket Celtic 6.20pm Sean Kenneally

Treacys Oakwood Hotel Women’s League
Fairgreen: Hermitage v Burren Utd 7.30pm Mark Rellis

Lees Road Astro: Bridge Utd v Manus Celtic 8pm Frankie Coote

====

Thursday 2nd May 2019
Hugh Kelly Premier Division Cup Final
Frank Healy Park: Newmarket Celtic v Avenue Utd 6.45pm Martin O’Brien (Referee), Julian Sandford, Mark Rellis

Note: In event of a draw after 90 minutes match will be decided by a penalty shootout

====

Friday 3rd May 2019
T Sheils & Company First Division League
McDonough Park: Newmarket Celtic B v Avenue Utd B 6.40pm Michael Rock

Kildysart: Kildysart Celtic v Shannon Hibs A 6.40pm Julian Sandford

Second/Third Division Promotion/Relegation Play-Off
Frank Healy Park: Bunratty Cratloe v Inch Crusaders 7.30pm Mark Rellis (Referee), Sean Kenneally, Frankie Coote

====

Saturday 4th May 2019
Michael O’Gorman Youths Cup Final
Frank Healy Park: Manus Celtic v Newmarket Celtic 5pm

Jim Casey Trophies U17 League A Division
Roslevan: Avenue Utd v Kilrush Rangers 2pm