Local Soccer Fixtures (10th – 17th May 2019)

Martin Donnelly MyClubShop.ie Clare & District Soccer League Fixtures

====

Friday 10th May 2019
Suttons Lighting Third Division Cup Final
Frank Healy Park: Kilkishen Celtic v Moher Celtic B 7pm Mark Rellis (Referee), Sean Kenneally, Frankie Coote

CONTINUE READING BELOW

Note: In the event of a draw 10 mins e/w extra time and penalties if necessary

====

Saturday 11th May 2019
Clare U17 Cup Final
Frank Healy Park: Shannon Town v Bridge Utd 2pm Julian Sandford (Referee), Brian Punch, Frankie Coote

Note: In the event of a draw 10 mins e/w extra time and penalties if necessary

Campion Insurance Second Division Cup Final
Frank Healy Park: Manus Celtic v Bridge Utd B 7pm Michael Rock (Referee), Shane Hayes, Mark Rellis

Note: In the event of a draw 10 mins e/w extra time and penalties if necessary

====

Sunday 12th May 2019
Maloney Garden Machinery Premier Division
Olympic Park: Shannon Olympic A v Newmarket Celtic A 11am Martin O’Brien

Lahinch: Sporting Ennistymon A v Avenue Utd A 11am Dylan Shannon

T Sheils & Company First Division Cup Semi-Finals
Lees Road: Ennis Town v Newmarket Celtic B or Avenue Utd B 11am Terry Kennedy

Kildysart: Kildysart Celtic v Tulla Utd or Shannon Hibs A 11am Pa Gleeson

Note: In the event of a draw 10 mins e/w extra time and penalties if necessary

====

Tuesday 14th May 2019
Treacys Oakwood Hotel Women’s League
Fairgreen: Hermitage v Manus Celtic 7.30pm Mark Rellis

Lees Road: Burren Utd v Bridge Utd 8pm Frankie Coote

====

Wednesday 15th May 2019
Jim Casey Trophies U17 League A Division
Roslevan: Avenue Utd v Bridge Utd 6.45pm Pa Gleeson

Maloney Garden Machinery Premier Division Relegation Play-Off (Provisional)

====

Friday 17th May 2019
Banner Carpets & Flooring Clare Cup Final
Frank Healy Park: Newmarket Celtic A v Newmarket Celtic B 7.30pm Shane Hayes (Referee), Martin O’Brien, Pa Gleeson, Michael Rock (4th Official)

Note: In the event of a draw 10 mins e/w extra time and replay if necessary